Najlepsze miejsca na spacery w Warszawie

Warszawa to doskonałe miejsce na relaksujące lub edukacyjne spacery. Można spędzić cały dzień, wędrując nadwiślańskimi bulwarami lub po ogrodach Wilanowa bądź Łazienek Królewskich. Stolica z pewnością jest warta poznania jej od strony spacerowicza.

Poznawanie Warszawy z perspektywy spacerowicza to bardzo ciekawe doświadczenie, które nie tylko pozwala na przyjemne i aktywne spędzenie czasu, ale również sprzyja poznawaniu zakamarków miasta. Na spacer można wybrać się do Łazienek Królewskich, pięknych o każdej porze roku. Swoją urodą przyciągają również nadwiślańskie bulwary oraz liczne stołeczne parki.

Zwiedzać można też Starówkę, co jakiś czas zatrzymując się w celu zrobienia pamiątkowego zdjęcia lub wstępując na Zygmuntówkę do pobliskiej kawiarni. Ciekawym miejscem w okolicy jest również Krakowskie Przedmieście. Warto też zajrzeć na Pragę i wyruszyć śladem tamtejszych kapliczek.

Przyjeżdżasz do Warszawy - zarezerwuj nocleg

Osoby wybierające się do stolicy np. w sprawach służbowych, edukacyjnych, zakupowych czy rozrywkowych, powinny najpierw znaleźć miejsce do odpoczynku. Doskonałym pomysłem w każdym przypadku jest zarezerwowanie noclegu w apartamencie w ścisłym centrum miasta.

Stołeczne parki

Wycieczki po warszawskich parkach to okazja, by odetchnąć na łonie przyrody. Parki, które warto zobaczyć, to m. in.:

  • w Parku na Żoliborzu, do którego można wejść od strony placu Wilsona, znajdują się rzeźby i pozostałości po fortyfikacjach z XIX-wieku;
  • Park Szczęśliwicki to doskonałe miejsce na spacer i podziwianie panoramy Warszawy ze szczytu Górki Szczęśliwickiej;
  • usytuowany przy lesie Park Młociński to miejsce idealne na wypoczynek od miejskiego zgiełku, pozostające w granicach metropolii.

Łazienki Królewskie to zespół pałacowo-parkowy i jednocześnie enklawa przyrody w samym sercu miasta. Spacer po malowniczych ogrodach, w których napotyka się przepiękne mostki, rzeźby, pawilony i klasycystyczne (a nawet orientalne) budowle, sprawia ogromną przyjemność o każdej porze roku.

Parki, kapliczki, place, latarnie gazowe i neony

Na Ochocie znajduje się Plac Narutowicza, przy którym stoją kamienice pamiętające jeszcze carskie czasy. Spacer w tamtej okolicy będzie szczególnym doświadczeniem, zwłaszcza nieopodal Ochockiej Ścieżki Neonów, gdzie znajdują się ozdoby świetlne z okresu powojennego.

Warszawska Praga to nie tylko dzielnica z największą ilością murali, ale również miejsce, w którym w podwórkach ukrytych jest wiele pięknych kapliczek. Przetrwały czasy wojny i do dziś otoczone są opieką przez mieszkańców. Każda kapliczka została stworzona w innym stylu i tworzy pewnego rodzaju małe dzieło sztuki.  Będąc na Pradze warto też wstąpić do Soho Factory, które jest tętniącym życiem kulturalnym ośrodkiem powstałym w budynkach starych fabryk.

Przy ulicach: Płatniczej, Cegłowskiej oraz na Agrykoli znajdują się latarnie gazowe, które zostały przeniesione ze Śródmieścia. Warto je zobaczyć szczególnie wieczorem.

Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto i Pałac Kultury

Te lokalizacje z pewnością są najbardziej popularne, ale z tego względu często pomijane, ponieważ każdy wychodzi z założenia, że je doskonale zna. Nic bardziej mylnego. Każde z nich ma wiele zakamarków, które trudno odkryć w czasie szybkiego przemarszu z punktu A do punktu B, nawet jeśli pokonuje się ten dystans codziennie. Warto wybrać się więc na spokojny spacer, by odkryć urokliwe miejsca w popularnych trasach zabieganych Warszawiaków.

Joanna Jędrzejczyk