Centrum Nauki Kopernik - godziny otwarcia, dojazd, najciekawsze atrakcje

Centrum Kopernika to ważny punkt na mapie Warszawy. Powstały w 2010 roku kompleks na Wybrzeżu Kościuszkowskim skupia wiele instytucji pod jednym dachem. Jest tu muzeum, laboratorium badawcze, planetarium Niebo Kopernika, ogród na dachu, interdyscyplinarna Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, Strefa Eksperymentowania, kino, Modułowe Pracownie Przyrodnicze i wiele innych bardzo ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc.

Pałac w Wilanowie - dojazd, godziny otwarcia, informacje

Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie to zabytek wspaniale zachowanej barokowej architektury wzniesiony w XVII wieku. Oprócz muzeum, w którym można zobaczyć m. in. eksponaty o charakterze narodowym i wspaniałą kolekcję sztuki europejskiej, wilanowski pałac jest miejscem, w którym odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych o ogólnoświatowej renomie, np. Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej.

Pomysły na spędzenie jesiennego weekendu w stolicy

Jesień to czas, kiedy dni stają się krótsze, a pogoda nie sprzyja już długiemu przebywaniu na świeżym powietrzu. Jednak warto wykorzystywać w pełni ostatnie słoneczne dni i przebłyski letniej aury, aby pospacerować po farmie dyń lub wybrać się na taras widokowy. Wycieczka do Warszawy w tym czasie to znakomity pomysł, czas w stolicy można spędzać na wiele różnych sposobów bez względu na to, czy za oknem pada deszcz, czy jest słoneczny i ciepły dzień.

Jesienna wycieczka po warszawskich parkach i ogrodach

Wrzesień i październik to doskonały czas na niespieszne spacery po miękkich parkowych alejkach. Liście na drzewach zaczynają już mienić się rozmaitymi barwami, a wiele krzewów jeszcze cieszy oko pięknymi kwiatami. Osoby spoza Warszawy, które chcą wybrać się na eksplorację stołecznych enklaw roślinności, powinny przeznaczyć na ten cel co najmniej dwa dni.

Warszawa dla studenta

Stolica kusi nie tylko pięknymi parkami i zabytkami, ale również perspektywami naukowymi. Będąc siedzibą uczelni takich jak Uniwersytet Warszawski czy Politechnika oraz wielu placówek prywatnych, Warszawa co roku przyciąga dziesiątki studentów z całego kraju. I słusznie, bo poza samymi uniwersytetami jest tu wiele rzeczy, które są przystosowane do studenckich upodobań (i kieszeni!). 

Azjatycka Warszawa

W naszej pięknej stolicy spotkać można nie tylko Polaków, coraz częściej widać osoby z całego świata. Jednak nie jest to jedynie cecha XXI wieku. W Warszawie już od wieków widoczne były wpływy innych krajów i kultur – w tym bogatych i różnorodnych kultur azjatyckich. Fascynacja Wschodem jest chętnie kultywowana przez kolejne pokolenia i warto odwiedzić stolicę, aby jej doświadczyć. 

Więcej postów