Najlepsze miejsca w Warszawie na letni wypoczynek nad wodą

Lato w mieście to dobry pomysł i okazja do spędzenia czasu w ciekawy sposób. W Warszawie najlepiej odpoczywać na piaszczystych plażach nad wodą. Na wielu z nich można posłuchać koncertu, obejrzeć spektakl lub film, grillować, rozpalić ognisko, zjeść smakołyki z foodtrucka, uprawiać sporty wodne a nawet wybrać się w rejs po rzece czy wziąć udział w warsztatach.

Wakacje z nastolatkiem - co warto zobaczyć w Warszawie?

Miejska wycieczka do stolicy to dobry pomysł na spędzenie czasu z nastolatkiem. Młodego człowieka warto zabrać na spacer do Łazienek Królewskich, gdzie można posłuchać na żywo recitalu fortepianowego. Ciekawym sposobem na urozmaicenie wycieczki jest rowerowa eksploracja nadwiślańskich bulwarów oraz wypoczynek na jednej z warszawskich plaż.

Najlepsze polskie restauracje w stolicy

Warszawa obfituje w różnorodne, egzotyczne restauracje, gdzie można posmakować wszystkiego: pikantnego curry, soczystych burgerów, lekkich makaronów, świeżych ryb oraz przyjemnie zaskakujących sałatek. Znaleźć można miejsca specjalizujące się w konkretnych dietach: paleo, wegańskie, wegetariańskie, slow food i inne. Osoby, które jednak nie lubią eksperymentować z nową kuchnią również znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie restauracji zajmujących się tradycyjnymi, polskimi daniami.

 

Przegląd wakacyjnych atrakcji w Warszawie

Pierwszy dzień lata już za nami i powoli zaczynamy wchodzić w sezon urlopowy. Dni są coraz cieplejsze, a atrakcji na świeżym powietrzu coraz więcej, więc warto skorzystać z okazji i zobaczyć, co mogą zaoferować nam warszawskie eventy – a do tego potrzebny nam sprawdzony nocleg jak najbliżej Centrum oraz solidny plan działania. Kiedy masz już zapewnione zakwaterowanie, pora zacząć planować wycieczkę!

Lato w mieście - relaks w czasie upałów w Warszawie

Lato w mieście może być bardzo przyjemne i nasycone atrakcyjnymi aktywnościami. Warszawa latem oferuje wiele atrakcji. Z tego względu warto wybrać się do stolicy na kilka dni, aby odpocząć. Rejs po Wiśle, spacer po Łazienkach Królewskich lub filmowy seans w jednym z wielu kin plenerowych to tylko niektóre z propozycji spędzenia wakacyjnych dni.

Najlepsze miejsca na piesze wędrówki i spacery w Warszawie

Spacery po warszawskich ulicach, parkach i nadwiślańskich bulwarach to doskonały sposób na poznanie metropolii od najbardziej interesującej strony. Warto wybrać się do Łazienek Królewskich, na Pragę, oraz na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Z lokacji mniej oczywistych szczególnie godne polecenia są, m. in.: plac Grzybowski, szlak neonów na Ochocie oraz ul. Chłodna.

Więcej postów