Pomysły na spędzenie jesiennego weekendu w stolicy

Jesień to czas, kiedy dni stają się krótsze, a pogoda nie sprzyja już długiemu przebywaniu na świeżym powietrzu. Jednak warto wykorzystywać w pełni ostatnie słoneczne dni i przebłyski letniej aury, aby pospacerować po farmie dyń lub wybrać się na taras widokowy. Wycieczka do Warszawy w tym czasie to znakomity pomysł, czas w stolicy można spędzać na wiele różnych sposobów bez względu na to, czy za oknem pada deszcz, czy jest słoneczny i ciepły dzień.

Jesienna wycieczka po warszawskich parkach i ogrodach

Wrzesień i październik to doskonały czas na niespieszne spacery po miękkich parkowych alejkach. Liście na drzewach zaczynają już mienić się rozmaitymi barwami, a wiele krzewów jeszcze cieszy oko pięknymi kwiatami. Osoby spoza Warszawy, które chcą wybrać się na eksplorację stołecznych enklaw roślinności, powinny przeznaczyć na ten cel co najmniej dwa dni.

Warszawa dla studenta

Stolica kusi nie tylko pięknymi parkami i zabytkami, ale również perspektywami naukowymi. Będąc siedzibą uczelni takich jak Uniwersytet Warszawski czy Politechnika, a także wielu placówek prywatnych, Warszawa co roku przyciąga dziesiątki studentów z całego kraju. I słusznie, bo poza samymi uniwersytetami jest tu wiele rzeczy, które są przystosowane do studenckich upodobań (i kieszeni!). 

Azjatycka Warszawa

W naszej pięknej stolicy spotkać można nie tylko Polaków, coraz częściej widać osoby z całego świata. Jednak nie jest to jedynie cecha XXI wieku. W Warszawie już od wieków widoczne były wpływy innych krajów i kultur – w tym bogatych i różnorodnych kultur azjatyckich. Fascynacja Wschodem jest chętnie kultywowana przez kolejne pokolenia i warto odwiedzić stolicę, aby jej doświadczyć. 

Odkryte baseny i jeziora w Warszawie - przewodnik po stołecznych kąpieliskach

Stolica to zaskakująco znakomita destynacja na letnią wycieczkę. Można nie tylko pospacerować po mieście, ale również zrelaksować się nad wodą. W czasie wakacji w Warszawie funkcjonuje wiele odkrytych basenów oraz kąpielisk. Sprawdź, gdzie można popływać pod gołym niebem!

Pomysły na spędzenie upalnego weekendu w Warszawie

Spędzenie upalnego weekendu w Warszawie to znakomita alternatywa dla nadmorskich wojaży. W stolicy można wybrać się w rejs po Wiśle, spędzić czas na jednej z pięknych miejskich plaż, wybrać się na Targ Śniadaniowy oraz wysłuchać recitalu fortepianowego w pięknym ogrodzie.

Więcej postów