Warszawa dla studenta

Stolica kusi nie tylko pięknymi parkami i zabytkami, ale również perspektywami naukowymi. Będąc siedzibą uczelni takich jak Uniwersytet Warszawski czy Politechnika oraz wielu placówek prywatnych, Warszawa co roku przyciąga dziesiątki studentów z całego kraju. I słusznie, bo poza samymi uniwersytetami jest tu wiele rzeczy, które są przystosowane do studenckich upodobań (i kieszeni!). 

 

Zniżki studenckie – ZTM i nie tylko

Oczywistym wydaje się zniżka studencka na bilety komunikacji miejskiej, która niekiedy jest jeszcze niższa niż zwykła zniżka szkolna, ale niektóre szkoły poszły już o krok dalej. Oferują one specjalne karty studenckie, na których koduje się specjalne bilety miesięczne w obniżonej cenie. Zniżki obejmują nie tylko transport! Wiele restauracji również oferuje rabaty od 10% do aż 40%, nie mówiąc już o kinach, muzeach i innych ośrodkach kultury.

 

Perspektywy

Stolica przyciąga ekspertów z różnych dziedzin, dzięki czemu warszawskie szkoły oferują mnóstwo nowych, ciekawych i oryginalnych kierunków oraz specjalizacji dla studentów. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się kierunki związane z Chinami, Koreą czy Japonią, kwitnie też Skandynawistyka oraz Mechatronika i pokrewne kierunki techniczne. Bogato wyposażone biblioteki i liczne pomoce naukowe sprzyjają rozwojowi kolejnych pokoleń specjalistów.

 

Akademiki i bursy – czy warto?

Liczna społeczność studencka wypracowała rozmaite sposoby na radzenie sobie z rynkiem mieszkaniowym w Warszawie. Część stawia na akademiki i bursy, które – choć zapewniają bliskość budynków uczelnianych i dość przystępną cenę – ograniczają znacznie studencką wolność. Dobrym sposobem jest wspólne wynajęcie większego mieszkania i dzielenie się kosztami, jednak takie rozwiązanie również nie wszystkim pasuje. Jeśli chcesz się upewnić, czy będzie to wyjście dla ciebie, rozważ wynajęcie apartamentu w Warszawie.

 

Wiele firm oferuje je w przystępnych cenach, które można bez problemu rozłożyć na dwie lub trzy osoby i cieszyć się możliwością poznania miasta, w którym chce się studiować, jednocześnie wypróbowując jedno z najkorzystniejszych rozwiązań mieszkaniowych dla studentów. Przygotuj się na studia łącząc przyjemne z pożytecznym!