Zimowe atrakcje w Warszawie dostępne za darmo

Stolica naszego kraju to miasto, które zachwyca o każdej porze roku - opromienione letnim słońcem, ozdobione kolorowymi liśćmi oraz rozświetlone świątecznymi lampkami. Zimą Warszawa tętni życiem. Zarówno dorośli, jak i dzieci chętnie spacerują po ośnieżonych uliczkach, rozgrzewając się gorącą kawą lub czekoladą na wynos. Plac Zamkowy prezentuje się naprawdę magicznie. W samym jego sercu dumnie wznosi się 30-metrowa choinka. Ale to tylko jedna z wielu wyjątkowych atrakcji dostępna za darmo.

Wynajmij pokój lub apartament w sercu Warszawy

Zanim wybierzesz się na kilka dni do stolicy, zarezerwuj nocleg w wyjątkowym apartamencie z profesjonalną obsługą, kompleksowym wyposażeniem oraz ogromną przestrzenią tylko dla Ciebie. Centrum Warszawy to najbardziej pożądana lokalizacja, która tętni życiem przez całą dobę. Niezależnie od tego, czy podróżujesz w pojedynkę, w parze czy grupie przyjaciół - docenisz wygodę oraz funkcjonalność apartamentów do wynajęcia.

Darmowe atrakcje zimowe w Warszawie

Multimedialny Park Fontann, który oferuje spektakularne pokazy połączone z iluminacją świetlną. Podobną atrakcję znajdziemy w Wilanowie w Królewskim Ogrodzie Światła. A spacer Traktem Królewskim pozwoli nam podziwiać lampki, instalacje świetlne oraz świąteczne bombki.

Wypad na lodowisko, gdzie możesz poczuć ten magiczny pęd powietrza, usłyszeć grającą muzykę oraz beztrosko wirować na tafli lodowiska. Spędź aktywnie czas na jednym z darmowych ślizgawek: na Rynku Starego Miasta, przed PKiN na Placu Defilad oraz obok Urzędu Gminy Bemowo. Nie musisz mieć własnego sprzętu - z łatwością wypożyczysz łyżwy.

Jeżeli długi spacer w klimatycznej, zimowej scenerii, to tylko w:

- Ogrodzie Saskim obfitującym w barokowe rzeźby, pomniki, bezcenny drzewostan botaniczny oraz liczne jeziora i stawy,
- Parku Praskim, gdzie możesz podziwiać ogrodowe rzeźby, tablice pamiątkowe czy słynną muszlę koncertową,
- Ogrodzie Krasińskich z zachwycającym Pałacem Rzeczypospolitej, który obecnie jest siedzibą Biblioteki Narodowej,
- Parku Agrykola, zwanym również Łazienkami Północnymi, gdzie zlokalizowany jest Zamek Ujazdowski.