Stare Miasto w Warszawie - co warto zobaczyć? Gdzie nocować?

Stare Miasto to najstarsza część Warszawy, pełna galerii, klimatycznych kawiarni, restauracji, a także cennych zabytków miasta, jak Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III czy Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Wybierając się na wycieczkę do stolicy, to jedno z miejsc, których nie można przegapić. 

Stare Miasto w Warszawie - historia

Warszawskie Stare Miasto warto odwiedzić, niezależnie czy przyjazd do stolicy wynika ze spraw służbowych czy chęci spędzenia urlopu wypoczynkowego. Starówka w Warszawie zachwyca średniowieczną architekturą i klimatyczną atmosferą. Stare Miasto w 1980 roku zostało wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO, a tablica upamiętniająca to wydarzenie usytuowana jest na bruku urokliwej uliczki Zapiecek, o długości zaledwie 36 metrów. Spędzając urlop czy weekend w Warszawie, warto wybrać się na spacer po Starówce, którą przed wojną nazywano Paryżem Północy.

Cenne zabytki Warszawy, które warto zobaczyć

Plac Zamkowy i stojący tuż przy nim Zamek Królewski to nieodłączny element miasta, który ściśle powiązany jest ze Starym Miastem w Warszawie. Pośrodku placu wznosi się najstarszy pomnik w stolicy - Kolumna Zygmunta III Wazy. Odwiedzając Warszawę, warto odwiedzić najdłuższą ulicę Starówki. Ulica Piwna liczy 250 metrów i na całej jej długości znajdują się liczne sklepiki z pamiątkami, klimatyczne kawiarnie, restauracje, galerie i puby, gdzie można odpocząć i miło spędzić czas. Na tej samej ulicy znajduje się również malowniczy barokowy Kościół św. Marcina, a ulicę dalej, na Świętojańskiej - Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Najlepsze noclegi w Warszawie

Nocleg w Warszawie w ścisłym centrum miasta to wygodne rozwiązanie dla wszystkich urlopowiczów. Sprawna sieć komunikacyjna ułatwia podróżowanie po stolicy, a liczne atrakcje i najważniejsze zabytki będą w bliskiej odległości.

Apartamenty w centrum miasta zapewniają komfortowy nocleg i łatwy dostęp do atrakcji Warszawy, np. Starego Miasta i jego okolic. Plusem nowoczesnych mieszkań jest ich kompleksowe wyposażenie, dzięki któremu można poczuć się jak u siebie w domu, bez konieczności podróżowania z dużą ilością bagaży. Apartamenty w Warszawie wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria do łazienki, salonu, a także kuchni. Kwatery dostępne są w wariancie typu studio dla jednej osoby bądź pary. Odwiedzając Warszawę całą rodziną warto skorzystać z apartamentów dwupokojowych bądź większych, gdzie maksymalnie zmieści się 7 osób.

Komfortowy apartament można wynająć bezpośrednio na Starym Mieście bądź kilka ulic dalej, np.: w okolicy Teatru Capitol, malowniczego Parku Świętokrzyskiego czy Pomnika Mikołaja Kopernika.

Magdalena Bytys