Wynajem apartamentów na doby w Warszawie

W ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem wśród turystów jest wynajem mieszkań - w tym również apartamentów - na kilka dni. W porównaniu do hoteli taka opcja pozwala na większą prywatność, swobodę, nieograniczony dostęp do kuchni, a także możliwość dowolnego ustalenia rytmu dnia. 

Krótkoterminowy wynajem mieszkań w Warszawie - korzyści

W ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem wśród turystów jest wynajem mieszkań – w tym również apartamentów - na kilka dni. W porównaniu do hoteli taka opcja pozwala na większą prywatność, swobodę, nieograniczony dostęp do kuchni, a także możliwość dowolnego ustalenia rytmu dnia. Korzyścią płynącą z krótkoterminowego wynajmu mieszkań są również konkurencyjne ceny.

Mieszkanie zamiast hotelu - zalety takiego rozwiązania

Coraz więcej osób świadomie rezygnuje z wynajmu pokoju w hotelu na rzecz krótkoterminowego wynajmu całego mieszkania. Trend ten jest szczególnie rozpowszechniony w Warszawie oraz w innych europejskich stolicach. Motywacje takiej decyzji mogą być zróżnicowane. Wskazać tu można m.in. na większą swobodę i prywatność, dostęp do kuchni, a także możliwość dowolnej organizacji dnia. Z pewnością duży wpływ na rosnącą popularność krótkoterminowego wynajmu mieszkań mają również czynniki ekonomiczne. Wynajem apartamentu w Warszawie na kilka dni jest bardziej opłacalny od wynajmu pokoju hotelowego w zbliżonym standardzie.

Krótkoterminowy wynajem mieszkań w Warszawie - lokalizacja

Większość osób podróżujących do Warszawy czy to w celach turystycznych, czy biznesowych, chce, by ich mieszkanie znajdowało się w centrum miasta lub co najmniej było z nim dobrze skomunikowane. Z powodzeniem można znaleźć apartamenty, zlokalizowane w  ścisłym centrum Warszawy, np. przy ul. Świętokrzyskiej, Chmielnej czy Kolejowej. Przy wyborze lokalizacji apartamentu w stolicy warto uwzględnić własne preferencje. Ogłoszeniodawcy oferują nawet wynajem luksusowego mieszkania z widokiem na Pałac Kultury i Nauki za przystępną cenę.

Wynajem apartamentu w stolicy - cena

Jednym z determinantów popularności krótkoterminowego wynajmu mieszkań w Warszawie są konkurencyjne ceny względem hoteli, oferujących pokoje w podobnym standardzie. Doba hotelowa w kilkugwiazdkowym hotelu w centrum stolicy może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Z kolei cena wynajmu apartamentu w podobnym standardzie i lokalizacji waha się od 160 do 300 zł i uzależniona jest przede wszystkim od metrażu. Na rynku dostępne są apartament typu studio, a także apartamenty 2- i 3-pokojowe. Może w nich przebywać od dwóch do sześciu osób, co jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla rodzin wielodzietnych, a także grupy znajomych, którzy chcą spędzić czas w stolicy. Apartamenty w Warszawie są opcją polecaną także na spotkania biznesowe.

Warszawa - wyposażenie apartamentów do wynajęcia

Większość apartamentów do wynajęcia wyposażonych jest w podstawowe urządzenia, które dostępne są również w hotelach - z tą różnicą, że w wynajętym mieszkaniu podróżni mają nieograniczony dostęp do kuchni. Oprócz podstawowego wyposażenia, jak meble, łóżka i lampki nocne, w apartamentach do wynajęcia można znaleźć również: żelazko i deskę do prasowania, ręczniki, suszarkę do włosów, naczynia, a niekiedy również pralkę i telewizor. 

Ewa Zwolak