Najpopularniejsze aplikacje warszawskie na telefon

Poruszanie się po stolicy Polski może stanowić spore wyzwanie zarówno dla mieszkańców, jak i dla osób, które pojawiają się w Warszawie przejazdem, na przykład w celu załatwienia ważnych spraw lub po prostu zwiedzenia tego wyjątkowego miasta.

Na szczęście nie musimy już podróżować z papierową mapą oraz rozpytywać przechodniów o właściwy kierunek. Obecnie bowiem praktycznie każdy ma przy sobie telefon z dostępem do internetu, więc odnalezienie się w miejskim zgiełku nie stanowi już takiego problemu. Kwestię tę jeszcze bardziej ułatwiają warszawskie aplikacje na telefon, które zaprojektowano z myślą o tym, aby ich obsługa była prosta i pozwalała na szybkie odnalezienie wszystkich kluczowych informacji.

Aplikacje na telefon - nieoceniona pomoc w poruszaniu się po Warszawie

Chcąc spędzić weekend lub kilka dni w stolicy, warto się do tego odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w narzędzia ułatwiające codzienne funkcjonowanie w mieście. Dzięki temu nie tylko nie pominiemy ważnych i wartych odwiedzenia miejsc, ale też nie zgubimy się w drodze do hotelu czy na dworzec. Wśród najpopularniejszych mobilnych aplikacji turystycznych, z których codziennie chętnie korzysta wielu użytkowników, znajdziemy między innymi takie pozycje jak Czynaczas.pl, Jakdojade, a także Warszawa 19115. Ułatwiają one lawirowanie pomiędzy poszczególnymi środkami komunikacji publicznej, odnalezienie się w rozkładach jazdy tramwajów oraz autobusów i są niezwykle pomocne w awaryjnych sytuacjach.

Ciekawą opcją jest też Veturilo, która umożliwia korzystanie z rowerów miejskich w sezonie letnim. Oczywiście aplikacje skupiające się na środkach komunikacji i planowaniu tras to nie wszystko. Bardzo popularne są też te prowadzące turystów szlakiem kluczowych zabytków. Wasza Warszawa 1918/2018 za pomocą quizów czy gier miejskich przybliża ogólną historię stolicy, Archimapa jest świetnym przewodnikiem po stołecznej architekturze, a Pamięć Miasta skupia się na wszystkim tym, co związane z Powstaniem w 1944 roku. Ciekawą opcją jest również aplikacja Warszawa, Warsze wydana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - jest więc z czego wybierać!