Nocleg na weekend w Warszawie

Zaplanuj weekend w Warszawie! Kawa w towarzystwie kotów, spacer pośród zabytkowych uliczek czy drink w sekretnym miejscu? Warszawa oferuje mnóstwo atrakcji, więc o każdej porze roku, bez względu na pogodę, każdy znajdzie coś dla siebie. W poniższym artykule prezentujemy krótkie opisy miejsc, których nie znajdziesz w żadnym przewodniku. 

Nocleg na weekend w Warszawie

Weekendy zachęcają do aktywnego spędzania czasu i podróży. Pogoda nie zawsze sprzyja kontemplowaniu piękna polskiej przyrody, dlatego czasem warto rozejrzeć się za atrakcjami miejskimi. Wśród miast, które bezsprzecznie należy odwiedzić weekendowo jest Warszawa. To pomysł dobry bez względu na pogodę.

Jak wybrać nocleg na weekend w Warszawie?

Weekend w Warszawie należy zacząć planować od rezerwacji fajnej miejscówki na nocleg. Koszt hotelu może być niewspółmiernie wysoki do oferowanej jakości. Bezpiecznym i bardzo komfortowym rozwiązaniem jest wynajęcie jednego z apartamentów oferowanych przez https://www.warsaw4you.com/warszawa-apartamenty/. Wybór jest bardzo szeroki - mniejsze apartamenty typu studio, apartamenty dwupokojowe czy luksusowe apartamenty trzypokojowe - idealne na wyjazd w większej grupie osób. Oczywiście, w każdym z nich znajduje się komfortowa łazienka, w pełni wyposażony aneks kuchenny, a w salonie telewizor LCD z kablówką i wygodna sofa. Apartamenty są rozlokowane w interesujących turystycznie punktach Warszawy, z bliskim dostępem do dworca, lotniska, stacji metra, przystanków autobusowych czy sklepów.

Zakochaj się w Warszawie

Warszawa kusi - zabytkami, muzeami, pysznym jedzeniem i parkami. Co warto zobaczyć poza typowymi zabytkami z każdego przewodnika?

  1. Schody do nieba na Bielanach - w kształcie materiału genetycznego DNA znajdują się przy Klasztorze oo. Kamedułów. Legenda tłumaczy powstanie rzeźby symbolizującej schody w następujący sposób: Świętemu Romualdowi przyśnili się biali mnisi wchodzący po schodach do nieba, po przebudzeniu postanowił tę wizję w tak nietypowym kształcie zrealizować.
  2. Ulica Płatnicza na Bielanach - urzekająca elementami niskiej zabudowy dworkowej z lat 20. ubiegłego wieku oraz lataniami gazowymi z lat 30. Tutaj znajdowały się osiedla pracownicze - duża część tej ulicy to część osiedla Zdobycz Robotnicza (wybudowanego w latach międzywojennych).
  3. Ulica Próżna - to na tej ulicy, pod numerem 12 , Filip Merynos pod przykrywką Spółdzielni Pracy "Woreczek" prowadził swą działalność przestępczą. Odnowiona Próżna zachwyca swoją architekturą, a spacerując po niej ma się nieodparte wrażenie przeniesienia do poprzedniej epoki.
  4. Ulica Ząbkowska na Pradze - siedziba stylowego i nowoczesnego Centrum Praskiego Koneser oraz kultowych wśród warszawiaków pubów: Łysy Pingwin i W Oparach Absurdu. Ząbkowska jest nieoficjalnie uznawana za najbardziej reprezentacyjną ulicę Pragi. Warto zwrócić uwagę na kamienicę czynszową przy numerze 7 - zaprojektował ją wybitny architekt Franciszek Braumann.
  5. Gablotka przy Placu Zbawiciela - Mirella von Chrupek to artystka, która tworzy magiczny, bajecznie kolorowy świat, a następnie swoją pracę umieszcza w specyficznej gablotce. Ściana przy Marszałkowskiej 41 jest zatem swoistą galerią sztuki. Warto poświęcić jej czas.
  6. Osiedle Jazdów - w podzięce dla osób, które odbudowywały Warszawę po wojnie wybudowano tutaj domy. Znajduje się na terenie dawnego Szpitala Ujazdowskiego między gmachem Sejmu a Parkiem Ujazdowskim. Niepowtarzalne osiedle z drewna (jako część reparacji wojennych świadczonych na rzecz Związku Radzieckiego przez Finlandię) stanowi dziś miejsce wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, warsztaty, a także wyprzedaże garażowe.
  7. Gazownia na Woli przy ulicy Kasprzaka (dawniej Dworska) - powstała w latach 1886-1888. To tam, w dwóch okrągłych budynkach z czerwonej cegły produkowano gaz świetlny (jego produkcję zakończono w 1978 roku).
  8. Antykwariat Grochowski - klimatyczne miejsce, które powinni odwiedzić wszyscy, którzy lubią czytać drukowane książki. 240 metrów kwadratowych, ponad 100 000 tytułów książek i komiksów, 20 000 pocztówek, płyt, kaset i innych skarbów, które ucieszą niejednego wielbiciela czytania czy melomanów.

Urokliwe warszawskie knajpeczki

Przerwę w zwiedzaniu można zrobić sobie w jednym z poniższych uroczych miejsc:

  1.   Weles przy Nowogrodzkiej 11 - ukryty koktajlbar bez szyldu, który nazwę wziął od wywodzącego się z mitologii słowiańskiej boga magii, muzyki i dostatku. Wnętrze jest zbudowane z drewnianych barów - niegdysiejszej brytyjskiej karuzeli, a oświetlenie zapewnia wykonany na zamówienie żyrandol z kryształów.
  2. 6 coctails przy Mokotowskiej 57 – klub zamknięty dla gości z zewnątrz. By się do niego dostać wcześniej trzeba się wpisać na listę oczekujących bądź zostać poleconym. To jedno z najmodniejszych miejsc w stolicy.
  3. Miau Cafe przy Zawiszy 14 to kawiarnia zamieszkana przez 7 ciekawskich kotów, które towarzyszą gościom podczas delektowania się pyszną kawą.
  4. Tarabuk przy Marszałkowskiej 7 to księgarnia i kawiarnia, gdzie można napić się kawy, zjeść coś z atrakcyjnego menu obiadowego (oczywiście są również propozycje bezglutenowe) i sięgnąć - choćby na chwilę - po jedną z pozycji książkowych albo pogrążyć się w rozmowie.

Warszawa stoi otworem przed turystami - zarówno z kraju jak i zagranicy. Atrakcje miasta są tak bardzo różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. A po aktywnym dniu można się odprężyć w wynajętym apartamencie i rozkoszować widokami miasta nocą.